Maksymalna wielkość pliku w sprawozdaniu finansowym

Co zrobić gdy wielkość przesyłanego pliku do Repozytorium Dokumentów Finansowych jest większa ?

Maksymalna wielkość pojedynczego pliku niezależnie czy, plik (dokument) jest podpisany, czy też niepodpisany, nie może przekraczać 5 MB. Natomiast maksymalny rozmiar wszystkich załączonych i przesyłanych niepodpisanych dokumentów (plików) do zgłoszenia nie może przekraczać 35 MB.
W przypadku, gdy plik (dokument) przekracza dopuszczalną wielkość, rekomendowane jest zmniejszenie jego rozmiaru (np. przez skanowanie w jako dokument czarno- biały lub zmniejszenie jego rozdzielczości, lecz w taki sposób, aby był w pełni czytelny).
W wyjątkowych przypadkach (UWAGA: dotyczy to wyłącznie użytkowników posługujących się podpisem kwalifikowanym) obsługa RDF jest w stanie umożliwić przesłanie dokumentów o rozmiarze przekraczającym dopuszczalna wielkość, ale tylko wtedy, gdy faktycznie nie ma możliwości zmniejszenia pliku do wymaganej przez aplikację RDF wielkości. W takim wypadku prosimy o kontakt z administratorem systemu RDF.


Komunikat - koronawirus

Szanowni Państwo
Z uwagi na obecną sytuacje w Polsce, spowodowaną koronawirusem, a raczej walką z nim, niektóre usługi posiadają dłuższy termin realizacji, zlecenia przyjmowane są na bieżąco 24h/7, jednak czas ich realizacji moze ulec wydłużeniu.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy skanowane dokumenty muszą być podpisane ręcznie ?

Czy skanowane dokumenty w wersji papierowej muszą być podpisane ręcznie ?

Zamknij