Koronawirus

Szanowni Państwo
Z uwagi na obecną sytuacje w Polsce, kolejny lockdown, spowodowaną koronawirusem, a raczej walką z nim, której konsekwencją jest ponowne sukcesywne ograniczanie prac urzędów oraz sądów, zlecenia przyjmowane są 24h/7, jednak czas ich realizacji może ulec wydłużeniu.

Co jakiś czas docierają do Nas informację iż sądy oraz urzędy zostają ponownie zamknięte. Przez ostatnie miesiące urzędy te pracowały w trybie, nazwijmy go ładnie, awaryjnym. Obecnie widzimy niestety tendencję do powrotu do poprzedniego scenariusza, mianowicie do lockdownu, który raczej nie pomógł za pierwszym razem, a na pewno nie gospodarcze i przedsiębiorstwom.

Z uwagi na to iż Nasz serwis www, w głównej mierze opiera się na pracach sądów i urzędów, realizacja niektórych złożonych zleceń może ulec wydłużeniu. Cały czas przyjmujemy zlecenia i są one realizowane, jednak zlecenia takie jak pozyskanie dokumentów NIP, fotokopie akt, kserokopie, apostille i legalizacja mogą nie być wykonywane w standardowym, regulaminowym czasie. Czas ten nie zależy od Nas, a od danej instytucji oraz efektów walki z koronawirusem.

Aktualny, przybliżony czas realizacji zleceń wskazano w regulaminie

Na bieżąco śledzimy wszelkie informacje odnośnie koronawirusa, oraz wszelkie instrukcje dotyczące zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa. Śledzimy komunikaty urzędowe i dołożymy wszelkich starań aby pomimo powstałego chaosu realizować zlecenia możliwie najszybciej. Jeżeli dłuższe terminy realizacji zleceń Państwu nie odpowiadają prosimy o nie składanie zamówień.

Jeśli potrzebujesz informacji / dokumentów które udostępnia serwis eKRS.pl, rozważ możliwość zamówienia dokumentu na Naszej stronie www, bez konieczności udawanie się do sądu czy urzędu.

Pełna oferta znajduje się tutaj

 

Życzymy Zdrowia

eKRS.pl

 

 • 1. koronawirus
Rozwiń wszystkie | Zwiń wszystkie
 • 1. Co to jest koronawirus ?
   

  Koronawirusy to duża rodzina wirusów, które mogą powodować choroby u zwierząt lub ludzi. U ludzi wiadomo, że kilka koronawirusów powoduje infekcje dróg oddechowych, od zwykłego przeziębienia do poważniejszych chorób, takich jak zespół oddechowy Bliskiego Wschodu (MERS) i zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej (SARS). Ostatnio odkryty koronawirus powoduje chorobę koronawirusa COVID-19.


  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 1863Godzina
 • 2. Jakie są objawy COVID-19 ?
   

  Najczęstsze objawy koronawirusa to gorączka, zmęczenie i suchy kaszel. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać bóle, przekrwienie błony śluzowej nosa, katar, ból gardła lub biegunkę. Objawy te są zwykle łagodne i zaczynają się stopniowo. Niektóre osoby zarażają się, ale nie rozwijają żadnych objawów i nie czują się źle. Większość ludzi (około 80%) dochodzi do siebie po chorobie bez konieczności specjalnego leczenia. Około 1 na 6 osób, które zachorują na koronawirusa, poważnie choruje i ma trudności z oddychaniem. Osoby starsze i osoby z podstawowymi problemami medycznymi, takimi jak wysokie ciśnienie krwi, problemy z sercem lub cukrzyca, częściej chorują na poważną chorobę. Osoby z gorączką, kaszlem i trudnościami w oddychaniu powinny zwrócić się o pomoc medyczną.


  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 340Godzina
 • 3. Jak rozprzestrzenia się COVID-19 ?
   

  Ludzie mogą złapać COVID-19 od innych osób, które mają wirusa. Choroba może rozprzestrzeniać się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, które rozprzestrzeniają się, gdy osoba z kaszlem lub wydechem COVID-19. Kropelki te lądują na przedmiotach i powierzchniach wokół osoby. Inni ludzie następnie łapią COVID-19 dotykając tych przedmiotów lub powierzchni, a następnie dotykając ich oczu, nosa lub ust. Ludzie mogą również złapać COVID-19, jeśli wdychają krople od osoby z COVID-19, która kaszle lub wydycha krople. Dlatego ważne jest, aby przebywać w odległości większej niż 1 metr (3 stopy) od osoby chorej.

  WHO ocenia trwające badania nad sposobem rozprzestrzeniania się koronawirusa i będzie nadal udostępniać zaktualizowane wyniki.


  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 173Godzina
 • 4. Czy wirus, który powoduje COVID-19, może być przenoszony drogą powietrzną ?
   

  Dotychczasowe badania sugerują, że wirus powodujący COVID-19 jest przenoszony głównie poprzez kontakt z kroplami oddechowymi, a nie przez powietrze. Zobacz poprzednią odpowiedź na temat „W jaki sposób rozprzestrzenia się koronawirus?”


  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 1289Godzina
 • 5. Czy COVID-19 można złapać od osoby, która nie ma objawów ?
   

  Główną drogą rozprzestrzeniania się choroby są kropelki oddechowe wydalone przez osobę, która kaszle. Ryzyko złapania COVID-19 od osoby bez objawów jest bardzo niskie. Jednak wiele osób z koronawirusem doświadcza jedynie łagodnych objawów. Jest to szczególnie prawdziwe we wczesnych stadiach choroby. Dlatego możliwe jest złapanie COVID-19 od osoby, która ma na przykład tylko łagodny kaszel i nie czuje się źle. WHO ocenia trwające badania nad okresem transmisji COVID-19 i będzie nadal udostępniać zaktualizowane ustalenia.


  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 683Godzina
 • 6. Co mogę zrobić, aby się zabezpieczyć i zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób?
   

  Środki ochrony dla wszystkich

  Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat wybuchu COVID-19, dostępnymi na stronie internetowej WHO oraz za pośrednictwem krajowego i lokalnego urzędu zdrowia publicznego. Wiele krajów na całym świecie widziało przypadki COVID-19, a kilka widziało wybuchy. Władzom w Chinach i niektórych innych krajach udało się spowolnić lub powstrzymać wybuchy epidemii. Sytuacja jest jednak nieprzewidywalna, dlatego regularnie sprawdzaj najnowsze informacje.

  Możesz zmniejszyć ryzyko zarażenia lub rozprzestrzeniania się koronawirusa, stosując kilka prostych środków ostrożności:

  • Regularnie i dokładnie myj ręce alkoholowym ręcznikiem do rąk lub myj je wodą z mydłem.
   Dlaczego? Mycie rąk mydłem i wodą lub pocieranie rąk na bazie alkoholu zabija wirusy, które mogą znajdować się na twoich rękach.
  • Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od siebie i każdego, kto kaszle lub kicha.
   Dlaczego? Kiedy ktoś kaszle lub kicha, rozpyla małe kropelki płynu z nosa lub ust, które mogą zawierać wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, możesz oddychać kroplami, w tym wirusem COVID-19, jeśli osoba kaszląca ma chorobę.
  • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
   Dlaczego? Dłonie dotykają wielu powierzchni i mogą zbierać wirusy. Zanieczyszczone ręce mogą przenieść wirusa do oczu, nosa lub ust. Stamtąd wirus może dostać się do twojego ciała i spowodować zachorowanie.
  • Upewnij się, że ty i ludzie wokół ciebie przestrzegacie higieny dróg oddechowych. Oznacza to zakrycie ust i nosa zgiętym łokciem lub tkanką podczas kaszlu lub kichania. Następnie natychmiast usuń zużytą tkankę.
   Dlaczego? Kropelki rozprzestrzeniają wirusa. Przestrzegając zasad higieny układu oddechowego, chronisz ludzi wokół siebie przed wirusami, takimi jak przeziębienie, grypa i COVID-19.
  • Zostań w domu, jeśli źle się poczujesz. Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności w oddychaniu, zwróć się o pomoc lekarską i wcześniej zadzwoń. Postępuj zgodnie ze wskazówkami lokalnego urzędu zdrowia.
   Dlaczego? Władze krajowe i lokalne będą miały najbardziej aktualne informacje na temat sytuacji w Twojej okolicy. Zadzwoń z wyprzedzeniem, aby Twój lekarz mógł szybko skierować Cię do właściwej placówki medycznej. To również ochroni cię i pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów i innych infekcji.
  • Bądź na bieżąco z najnowszymi hotspotami COVID-19 (miasta lub obszary lokalne, w których rozpowszechnia się COVID-19). Jeśli to możliwe, unikaj podróżowania do miejsc - szczególnie jeśli jesteś osobą starszą lub masz cukrzycę, chorobę serca lub płuc.
   Dlaczego? Masz większą szansę na złapanie COVID-19 w jednym z tych obszarów.


  Środki ochrony dla osób, które przebywają lub ostatnio odwiedzały (w ciągu ostatnich 14 dni) obszary, na których rozprzestrzenia się koronavirus

  • Postępuj zgodnie z wytycznymi przedstawionymi powyżej (Środki ochrony dla wszystkich)
  • Izoluj się, pozostając w domu, jeśli zaczniesz źle się czuć, nawet przy łagodnych objawach, takich jak ból głowy, gorączka niskiej jakości (37,3 C lub więcej) i lekki katar, aż do wyzdrowienia. Jeśli konieczne jest, aby ktoś przyniósł ci zapasy lub wyjść, np. Aby kupić jedzenie, załóż maskę, aby uniknąć zarażenia innych ludzi.
   Dlaczego? Unikanie kontaktu z innymi osobami i wizyt w placówkach medycznych pozwoli tym placówkom działać bardziej efektywnie i pomoże chronić Ciebie i innych przed możliwym COVID-19 i innymi wirusami.
  • Jeśli wystąpi gorączka, kaszel i trudności w oddychaniu, niezwłocznie zasięgnij porady lekarza, ponieważ może to być spowodowane infekcją dróg oddechowych lub inną poważną chorobą. Zadzwoń wcześniej i poinformuj swojego dostawcę o wszelkich ostatnich podróżach lub kontaktach z podróżnymi.
   Dlaczego? Zadzwoń z wyprzedzeniem, aby Twój lekarz mógł szybko skierować Cię do właściwej placówki medycznej. Pomoże to również zapobiec możliwemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów.


  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 1882Godzina
 • 7. Jak prawdopodobne jest złapanie koronawirusa?
   

  Ryzyko zależy od tego, gdzie jesteś - a dokładniej od tego, czy rozwija się tam epidemia koronawirusa.

  Dla większości ludzi w większości lokalizacji ryzyko złapania COVID-19 jest wciąż niskie. Istnieją jednak miejsca na całym świecie (miasta lub obszary), w których rozprzestrzenia się choroba. Dla osób mieszkających lub odwiedzających te obszary ryzyko złapania COVID-19 jest wyższe. Rządy i władze ds. Zdrowia podejmują energiczne działania za każdym razem, gdy zostanie wykryty nowy przypadek COVID-19. Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych ograniczeń dotyczących podróży, przemieszczania się i dużych zgromadzeń. Współpraca z działaniami w zakresie kontroli choroby zmniejszy ryzyko złapania lub rozprzestrzenienia COVID-19.

  Ogniska COVID-19 można powstrzymać, a transmisję zatrzymać, jak pokazano w Chinach i niektórych innych krajach. Niestety nowe ogniska mogą pojawić się szybko. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z sytuacji, w której jesteś lub zamierzasz się udać. WHO publikuje codzienne aktualizacje na temat sytuacji COVID-19 na całym świecie.


  Możesz je zobaczyć na  https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/

  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 3777Godzina
 • 8. Czy powinienem martwić się o COVID-19?
   

  Choroba wywołana zakażeniem COVID-19 jest ogólnie łagodna, szczególnie u dzieci i młodych dorosłych. Może jednak powodować ciężką chorobę: około 1 na 5 osób, które ją złapią, potrzebuje opieki szpitalnej. Dlatego jest całkiem normalne, że ludzie martwią się, w jaki sposób wybuch koronawirusa wpłynie na nich i ich bliskich.

  Możemy kierować nasze obawy na działania mające na celu ochronę siebie, naszych bliskich i naszych społeczności. Przede wszystkim wśród tych działań jest regularne i dokładne mycie rąk oraz dobra higiena dróg oddechowych. Po drugie, bądź na bieżąco i postępuj zgodnie z radami lokalnych władz ds. Zdrowia, w tym wszelkimi ograniczeniami dotyczącymi podróży, przemieszczania się i spotkań.


  Dowiedz się więcej o tym, jak się zabezpieczyć na  https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public

  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 2339Godzina
 • 9. Kto jest narażony na ciężką chorobę koronawirusa?
   

  Podczas gdy wciąż uczymy się, w jaki sposób koronawirus wpływa na ludzi, osoby starsze i osoby z wcześniej istniejącymi schorzeniami (takimi jak wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, choroby płuc, rak lub cukrzyca) wydają się częściej niż inne zapadać na poważne choroby.


  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 373Godzina
 • 10. Czy antybiotyki są skuteczne w zapobieganiu lub leczeniu koronawirusa?
   

  Nie. Antybiotyki nie działają przeciwko wirusom, działają tylko na infekcje bakteryjne. Koronawirus jest wywoływany przez wirusa, więc antybiotyki nie działają. Antybiotyki nie powinny być stosowane jako środek zapobiegania lub leczenia COVID-19. Powinny być stosowane wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza w leczeniu infekcji bakteryjnej. 


  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 979Godzina
 • 11. Czy są jakieś leki lub terapie, które mogą zapobiec lub wyleczyć koronawirusa?
   

  Podczas gdy niektóre zachodnie, tradycyjne lub domowe środki zaradcze mogą zapewnić komfort i złagodzić objawy koronawirusa, nie ma dowodów na to, że obecne leki mogą zapobiegać lub leczyć tę chorobę. WHO nie zaleca samoleczenia jakimikolwiek lekami, w tym antybiotykami, w celu zapobiegania lub leczenia COVID-19. Istnieje jednak kilka trwających badań klinicznych, które obejmują zarówno leki zachodnie, jak i tradycyjne. WHO będzie nadal dostarczać aktualne informacje, gdy tylko dostępne będą wyniki badań klinicznych.


  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 595Godzina
 • 12. Czy istnieje szczepionka, lek lub leczenie koronawirusa?
   

  Jeszcze nie. Do chwili obecnej nie ma szczepionki ani konkretnego leku przeciwwirusowego, który zapobiegałby lub leczył COVID-2019. Jednak osoby dotknięte chorobą powinny otrzymać pomoc w łagodzeniu objawów. Osoby z poważną chorobą powinny być hospitalizowane. Większość pacjentów wraca do zdrowia dzięki opiece podtrzymującej.

  Możliwe szczepionki i niektóre określone leki są badane. Są one testowane w ramach prób klinicznych. WHO koordynuje wysiłki na rzecz opracowania szczepionek i leków w celu zapobiegania i leczenia COVID-19.


  Najskuteczniejszym sposobem ochrony siebie i innych przed COVID-19 jest częste mycie rąk, zakrycie kaszlu zgięciem łokcia lub tkanki oraz utrzymywanie odległości co najmniej 1 metra (3 stóp) od ludzi, którzy kaszlą lub kichanie. (Zobacz Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi )

  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 518Godzina
 • 13. Czy powinienem nosić maskę, aby się chronić?
   

  Noś maskę tylko wtedy, gdy jesteś chory z objawami koronawirusa (szczególnie kaszel) lub opiekujesz się kimś, kto może mieć COVID-19. Jednorazowej maski na twarz można użyć tylko raz. Jeśli nie jesteś chory lub opiekujesz się chorym, marnujesz maskę. Na całym świecie brakuje masek, dlatego WHO zachęca ludzi do rozsądnego używania masek.

  WHO zaleca racjonalne stosowanie masek medycznych, aby uniknąć niepotrzebnego marnowania cennych zasobów i niewłaściwego użycia masek ( patrz Porady dotyczące używania masek ).

  Najskuteczniejszym sposobem ochrony siebie i innych przed COVID-19 jest częste mycie rąk, zakrycie kaszlu zgięciem łokcia lub tkanki oraz zachowanie odległości co najmniej 1 metra (3 stóp) od ludzi, którzy kaszlą lub kichają . Więcej informacji można znaleźć w podstawowych środkach ochronnych przeciwko nowemu koronawirusowi


  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 329Godzina
 • 14. Jak długo koronawirus przetrwa na powierzchniach?
   

  Nie jest pewne, jak długo wirus wywołujący COVID-19 przetrwa na powierzchni, ale wydaje się, że zachowuje się jak inne koronawirusy. Badania sugerują, że koronawirusy (w tym wstępne informacje na temat wirusa COVID-19) mogą utrzymywać się na powierzchniach przez kilka godzin lub nawet kilka dni. Może się to różnić w różnych warunkach (np. Rodzaj powierzchni, temperatura lub wilgotność otoczenia).

  Jeśli uważasz, że powierzchnia może zostać zainfekowana, wyczyść ją prostym środkiem dezynfekującym, aby zabić wirusa i chronić siebie i innych. Oczyść ręce alkoholowym ręcznikiem do rąk lub umyj je mydłem i wodą. Unikaj dotykania oczu, ust lub nosa.


  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 189Godzina
 • 15. Czy bezpiecznie jest otrzymać paczkę z dowolnego obszaru z koronawirusem?
   

  Tak. Prawdopodobieństwo zarażenia osoby zakażonej produktami handlowymi jest niskie, a ryzyko zarażenia wirusem, który powoduje COVID-19 z opakowania, które zostało przeniesione, przejechane i wystawione na działanie różnych warunków i temperatury jest również niskie. 

  {adsense]

  Czy ta odpowiedź była pomocna ? tak / nie
  obejrzane 326Godzina

Komunikat - koronawirus

Szanowni Państwo
Z uwagi na obecną sytuacje w Polsce, spowodowaną koronawirusem, a raczej walką z nim, niektóre usługi posiadają dłuższy termin realizacji, zlecenia przyjmowane są na bieżąco 24h/7, jednak czas ich realizacji moze ulec wydłużeniu.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zaświadczenie z Rejestru Dłużników Niewypłacalnych bez imienia i nazwiska.

Czy dokument z Rejestru Dłużników Niewypłacalnych bez Imienia i Nazwiska jest ważny ?Aby uzyskać informację z rejestru dłużników niewypłacalnych należy...

Zamknij